ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Σύλλογος Γονέων &Κηδεμόνων
12ου Γυμνασίου Περιστερίου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,
σας προσκαλούμε να πάρετε μέρος στην Τακτική Γενική Συνέλευση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 26/2/2020 και ώρα 18:00 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.
Τα θέματα της Γενικής Συνέλευσης είναι τα εξής:
• Συλλογική ευθύνη & ο ρόλος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων στο σχολείο
• Ενημέρωση και προγραμματισμός δράσεων
• Διάφορα θέματα και προτάσεις-απόψεις των γονέων, που θα βοηθήσουν στην βελτίωση της
παρουσίας των παιδιών μας στον χώρο του Σχολείου.

Να διευκρινίσουμε ότι:
• δικαίωμα συμμετοχής στις Γενικές Συνελεύσεις (Τακτικές ή Έκτακτες) έχουν ΌΛΟΙ οι γονείς και οι κηδεμόνες των παιδιών που φοιτούν στο σχολείο μας.
• οι συνδρομές, εκτός από την οικονομική ενίσχυση του Συλλόγου, βάση καταστατικού, κατοχυρώνουν το δικαίωμα ψήφου την ώρα που αποφασίζουμε για ένα θέμα στη Γενική Συνέλευση
• όλοι μπορούν να πουν την άποψή τους

Η συμμετοχή όλων μας στην Γενική Συνέλευση και γενικότερα η ενεργή συμμετοχή μας ως μέλη του Συλλόγου κρίνεται απαραίτητη !!!

Σας ευχαριστούμε

τα μέλη του Δ.Σ.

Δείτε την πρόσκληση στον σύνδεσμο: https://drive.google.com/open?id=1_WxxhToeQ-Fona-C3gbJnEU8212L4OuP