ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΣΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΤΑΞΗ

Ακολουθώντας τις γενικές κατευθύνσεις του Υπουργείου Παιδείας οι καθηγητές του σχολείου μας δημιούργησαν e-class (Ηλεκτρονικές τάξεις) με τα μαθήματά τους. Οι περισσότερες είναι ακόμη σε δοκιμαστικό στάδιο. Για να τις επισκεφθείτε χρειάζονται οι κωδικοί που έχουν όλοι οι μαθητές μας και τους οποίους απέκτησαν στην Α΄τάξη μέσω του κ. Πουλιάση.

• Όσοι χάσατε τους κωδικούς μπορείτε να τους ανακτήσετε από τη σελίδα του ΠΣΔ (Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο), πάνω δεξιά (Ξέχασα το όνομα χρήστη/κωδικό μου) και ακολουθώντας τις οδηγίες. Επειδή το σύστημα είναι υπερφορτωμένο, προσπαθήστε να μπείτε και αργότερα.
  • Αν τελικά δεν μπορέσετε, πρέπει να επικοινωνήσετε με το σχολείο στέλνοντας mail στο 12gymper@sch.gr και στο οποίο θα γράψετε το ονοματεπώνυμό σας, το τμήμα σας και απώλεια κωδικών.

Για πιο λεπτομερείς οδηγίες ανοίξτε το αρχείο pdf που σας επισυνάπτουμε στον ακόλουθο υπερσύνδεσμο: Οδηγίες εισόδου στην ηλεκτρονική τάξη