Τι πρέπει να προσέξουμε σχετικά με τον κορονοϊό
Αξιολόγηση της επίδοσης των μαθητών του Γυμνασίου
8η Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού
Εdupass – Τι ισχύει από 1η Νοέμβρη

Το πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ που ισχύει από 10-1-22

Για καλύτερη ανάγνωση ή για να κατεβάσετε – εκτυπώσετε το έγγραφο κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο: https://docs.google.com/document/d/e/2PACX-1vROlxJoWGVNi1D5llf3lBMT8Jfg_Y4oLw5WtLbhMiqy5ijh8hBYScb7pi8TBMqAXbTIrKGobWm6bBmr/pub

TSpace, 2η Διεθνική Συνάντηση στην Αθήνα

Στις 22 με 25 Νοεμβρίου 2021 φιλοξενήσαμε με επιτυχία τη 2η Διεθνική Συνάντηση των εταίρων στα πλαίσια του ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ με τίτλο TSpace-Talent Space. Υποδεχτήκαμε συναδέλφους από την Ιταλία, την Πολωνία και την Ισπανία. Με την ενεργό συμμετοχή των μαθητών μας έγινε ξενάγηση στο σχολείο και παρουσίαση του υλικού που ετοιμάσαμε. Καλύφθηκαν πλήρως τα θέματα της ημερήσιας ατζέντας, ενώ παράλληλα είχαμε τη δυνατότητα να προσφέρουμε στους καλεσμένους μας δείγματα της ελληνικής κουζίνας και της ελληνικής φιλοξενίας. Παράλληλα, γνώρισαν στοιχεία της πολιτιστικής μας κληρονομιάς αλλά και της γοητείας της Αθήνας σε ατμόσφαιρα εορταστική και χριστουγεννιάτικη.

Χριστουγεννιάτικη γιορτή 2021 στο 12ο

Παραδοσιακά Κάλαντα από Τμήμα σε Τμήμα

Χριστουγεννιάτικες δημιουργίες των μαθητών μας στα πλαίσια του μαθήματος των Θρησκευτικών
Φεύγοντας από το σχολείο σήμερα όλοι πήραμε τη χριστουγεννιάτικη “τούρτα” μας, ένα πανέμορφο δώρο φτιαγμένο από τα χέρια των μαθητών μας