Στις 29 Ιουνίου, ώρα 11.00, θα γίνει το webinar με θέμα «TSpace, Δώστε χώρο στο ταλέντο – δραστηριότητες για το καλοκαίρι»

The Fondazione CRC invites you to the webinar

Talent Space:

(Δώστε χώρο στο ταλέντο)- Δραστηριότητες για το καλοκαίρι
Τρίτη, 29 Ιουνίου 2021, στις 11.00 π.μ.
(ώρα Ελλάδας)

Σκοπός του webinar είναι να παρουσιάσει το πρόγραμμα T-Space το οποίο στοχεύει να προωθήσει την ανταλλαγή καλών πρακτικών μεταξύ οργανισμών, συμβούλων επαγγελματικού προσανατολισμού και εκπαιδευτικών.

Κατά τη διάρκεια της συνάντησης, παράλληλα με τις παρουσιάσεις που αφορούν το πρόγραμμα και την υλοποίησή του, τους εταίρους και τα εργαλεία που χρησιμοποίησαν στο περιβάλλον του σχολείου τους,  θα παρουσιαστεί ένα καινούριο εργαλείο που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί κατά τη διάρκεια των θερινών διακοπών.

• Χαιρετισμός από τους συντονιστές του προγράμματος
  • Οι εταίροι:

ΙΤΑΛΙΑ: δράσεις για τη διάχυση του προγράμματος

ΙΣΠΑΝΙΑ: εμπειρία από τη μέχρι τώρα υλοποίηση του προγράμματος

ΕΛΛΑΔΑ: εμπειρία από τη μέχρι τώρα υλοποίηση του προγράμματος

ΠΟΛΩΝΙΑ: εμπειρία από τη μέχρι τώρα υλοποίηση του προγράμματος

• γνωριμία με το καινούριο εργαλείο για την παρατήρηση των ταλέντων (“talent observation tool”), το οποίο θα χρησιμοποιηθεί κατά τη διάρκεια των θερινών διακοπών (για συμβούλους, εκπαιδευτικούς, οικογένειες μαθητών)
  • Ερωτήσεις
  • Συμπεράσματα

ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ

Σε εκπαιδευτικούς, συμβούλους επαγγελματικού προσανατολισμού, συμβούλους εκπαιδευτικού έργου

ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ

Για να παρακολουθήσετε το webinar πρέπει να κάνετε εγγραφή στον παρακάτω σύνδεσμο:

Ο σύνδεσμος για την είσοδο στην πλατφόρμα θα σταλεί στους εγγεγραμμένους μία μέρα πριν το webinar.

Info:
www.fondazionecrc.it