Παρουσίαση σύγχρονων εφαρμογών των Αυτοματισμών από ομάδα του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών

Την Τετάρτη 24 Απριλίου  στις 11π.μ. ειδική επιστημονική ομάδα του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών παρουσίασε στο σχολείο μας το επιστημονικό project  ” Εφαρμογές των Αυτοματισμών στον χώρο της Γεωργίας Ακριβείας”. Μαθητές και εκπαιδευτικοί ενημερώθηκαν με μεγάλο ενδιαφέρον για τις σύγχρονες επιστημονικές εξελίξεις, εξέφρασαν τις απορίες και τους προβληματισμούς τους  για τις πρακτικές εφαρμογές τους στο  μέλλον  και είχαν τη μοναδική ευκαιρία να παρακολουθήσουν μια δια ζώσης επίδειξη των νέων τεχνολογικών μέσων. Την παρουσίαση επιμελήθηκε και  συντόνισε  ο Φυσικός και Γεωπόνος του σχολείου μας, κύριος Αθανάσιος Φράγκος ως μέλος της υπεύθυνης επιστημονικής ομάδας.