Παρουσίαση της 2ης Διεθνικής Συνάντησης μαθητών καθηγητών στο Σαλέρνο της Ιταλίας στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ με τίτλο: “Water is life, treat it right”

Την Παρασκευή, 26 Απριλίου, ενημερωθήκαμε για τη 2η Διεθνική Συνάντηση μαθητών- καθηγητών, κατά το διάστημα 17 – 23 Μαρτίου 2024, στο Σαλέρνο της Ιταλίας στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ με τίτλο “Water is life, treat it right”, που υλοποιείται στο σχολείο μας.  Στο πρόγραμμα συμμετείχαν  οι εκπαιδευτικοί Κωνσταντίνα Κατιρτζή (Υπεύθυνη του ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+) και Ιωάννης Μιχαλάς, μαζί με πέντε μαθητές και μαθήτριες. Το σχολείο μας  φιλοξενήθηκε από το ιταλικό σχολείο Liceo Statale Francesco De Sanctis.  Οι συμμετέχοντες μαθητές φιλοξενήθηκαν από ιταλικές οικογένειες.  Την παρουσίαση του προγράμματος στο σχολείο μας ανέλαβαν οι μαθητές, που μας  ενημέρωσαν για τις δραστηριότητές τους και μας μίλησαν για τις πολύτιμες γνώσεις και εμπειρίες που αποκόμισαν.