Κοπή βασιλόπιτας 2024

Δεν θα μπορούσε να επιλεγεί καταλληλότερη ημέρα για την  καθιερωμένη κοπή της σχολικής βασιλόπιτας  από την ημέρα εορτής των Τριών Ιεραρχών, των προστατών των γραμμάτων.  Έτσι, λοιπόν, την Τρίτη 30/1/24, οι εκπαιδευτικοί, οι μαθητές και οι μαθήτριες, αφού τίμησαν τους 3 Ιεράρχες,  παρουσιάζοντας σε κάθε τμήμα το έργο τους, κόψαμε την  βασιλόπιτα του τμήματος,  για να καλωσορίσουμε το νέο έτος με χαρά και αισιοδοξία. Κάθε βασιλόπιτα έκρυβε ένα τυχερό φλουρί για τα παιδιά, που αντιστοιχούσε σε δώρο- έκπληξη.

Ακολούθως, και οι εκπαιδευτικοί πραγματοποιήσαμε την καθιερωμένη κοπή της βασιλόπιτας, υποδεχόμενοι το νέο έτος με αμείωτο ζήλο και ενθουσιασμό. Το φλουρί κέρδισε η Μαθηματικός του σχολείου μας, κυρία Μ. Μάζη.

Οι πεντανόστιμες βασιλόπιτες ήταν μια προσφορά του σχολείου με συμβολική συνεισφορά των μαθητών μας.

Ευχόμαστε σε όλους μία ακόμη δημιουργική χρονιά, με υγεία, όμορφες στιγμές και εκπαιδευτικές εμπειρίες,  και ιδιαίτερα στα παιδιά μας … καλή πρόοδο!